אחסון אתרים SEO – למה אני צריך את זה?

מאת אחסון אתרים | נושאים SEO, אחסון אתרים, קידום אתרים | בתאריך 02-07-2012

הרבה בעלי אתרים בסך הכול רוצים לבנות לעצמם אתר תדמית קטן ונחמד ולא מבינים מדוע הם צריכים פתאום ללמוד נושאים בעלי שמות כמו SEO, או למה בכלל יש חשיבות גדולה כל כך לאחסון האתרים, המיקום שלו ועוד כל מיני זוטות שבעיקר מבלבלות אותם.

אז הנה קצת סדר: SEO, Search Engine Optimization, או בעברית – אופטימיזציה למנועי חיפוש הוא משהו שממילא קורה בכל אתר. לא צריכים לעשות SEO כדי להיות רשומים במנועי החיפוש וכדי להיכלל ברשימות שונות של אתרים, אבל מאחר ובכל מקרה האתר נכלל ברישומים הללו, שווה לעשות אותם כמו שצריך כך שהאתר יקבל את הרישום הנכון או את החשיפה אליה הוא מתכוון.

SEO קורה מעצמו

כאשר מעלים אתר חדש לאוויר באיזשהו שלב יגיעו אליו גם מנועי החיפוש וינסו לסווג אותו על פי התוכן הנמצא בו. כאשר עושים SEO, הכוונה היא בסך הכול לעזור למנועי החיפוש לסווג את האתר בצורה הנכונה ביותר והמתאימה לתוכן שלו. הדרך לעשות זאת היא על ידי הדגשה של מילים מסוימות. כאשר בונים אתר או מכינים טקסטים לאתר חדש, יש מקום לעצור ולחשוב לאילו מילות חיפוש האתר החדש מתייחס, ובאילו מילים האתר מעוניין לפרסם או להציג את עצמו. מילים אלו הופכות לבסיס של ה-SEO  של האתר.

מנועי חיפוש הרי מגישים תוצאות לגולשים המחפשים מונחים מסוימים או מילים מסוימות והם פשוט בוחרים את האתרים הנראים להם הכי רלוונטיים או בעלי האוטוריטה הגבוהה ביותר בכל מילה שהוקלדה לשורת החיפוש. מאחר ומנועי החיפוש בכל מקרה מגיעים אל האתר ובכל מקרה רושמים אותו, לא עדיף לעזור גם לאתר וגם למנועי החיפוש ולעשות עבודת SEO מכינה כדי שהאתר ירשם ויוצג בצורה המיטבית.

שיקולים נוספים הקשורים ל-SEO

כאמור SEO קורה מעצמו, מנועי החיפוש יגיעו אל האתרים וירשמו אותם כרלוונטיים לא רק למילים מסוימות או קטגוריות מסוימות אלא גם למדינות מסוימות. כאן נכנסת החשיבות של בחירת אחסון האתרים לקידום אתרים . מנועי החיפוש, גוגל הגדול שבהם, נותנים עדיפות בתוצאות חיפוש של כל מדינה לאתרים הנמצאים והמאוחסנים באותה המדינה.

גוגל משתדלים לתת תוצאות רלוונטיות למיקום הגולש והמגמה הזו רק גוברת בשנים האחרונות, יחד עם השיקול שאתרים הנמצאים באחסון אתרים הממוקם קרוב לגולש עולים מהר יותר בדפדפן האינטרנט.

אז למה כל אחד צריך SEO? כי כל בעל אתר רוצה לקבל חשיפה נכונה ומאימה לאתר שלו במנועי החיפוש, כל בעל אתר גם חייב אחסון אתרים, ואפשר לשלב בין השניים כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר מבחינת בעל האתר. הנושא לא כל כך מסובך ובעצם רוב ההתעסקות סביבו קורית במהלך בניית האתר אבל אם כבר בונים, אז עדיף בצורה הנכונה ביותר מבחינת SEO.

(1) תגובות

מעניין מאוד שחברות של אחסון אתר אינטרנט הן בהחלט נותנות שירותי קידום אתרים וזה מאוד עוזר לאתרים. לפעמים כדאי להשקיע מעט שקלים ולזכות בקידום איכותי

ניתן להגיב כאן