על סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט

מאת סליקת אשראי | נושאים סליקה | בתאריך 20-12-2012

בשנים האחרונות הפך האינטרנט לזירה חשובה של רכישת מוצרים ושירותים. רוב הרכישות באינטרנט נעשות באמצעות כרטיסי אשראי באופן מקוון ורק אחוז קטן נעשה בטלפון או בהעברות בנקאיות מסוגים שונים. לרוב העסקים יש כיום אתרי אינטרנט שבאמצעותם הם מנסים להגדיל את העסקים שלהם ואת המכירות. ברוב האתרים המסחריים יש אפשרות לרכוש מוצרים און ליין שלא לדבר על חנויות מקוונות גדולות המוכרות מכל הבא ליד. לכן, בעלי עסקים צריכים להכנס לזירת המסחר האלקטרוני על מנת לעמוד בתחרות הנכפת עליהם מצד חברות אחרות הפועלות באינטרנט.

סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט – הדרך הבטוחה

הדבר החשוב ביותר בעבודה מול חברת סליקה באינטרנט הוא רמת האבטחה שלה. רמת האבטחה של מערכת הסליקה קובעת גם את רמת האמינות של העסק עצמו בעיני הלקוחות ולכן אין להתפשר על כך. מערכת האבטחה של הסליקה חייבת לכלול גם את ההיבט הפיזי של מערך האחסון של הנתונים. שכן, על מערכת אבטחה של נתונים כמו מספרי כרטיסי אשראי חייבת להיות בטוחה לחלוטין מפני פריצות, פגעי טבע וכדומה. במידה ומספרים של כרטיס אשראי בינלאומי או ישראלי ידלפו מן המערכת מכל סיבה שהיא העסק עלול להיתבע על ידי הלקוחות וחברות האשראי יסרבו לעבוד איתו עוד.

מערכת סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט

הקמת מערכת סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט איננה עניין זול. העלות כוללת אמצעי אבטחת מידע מתקדמים, שרתים מהירים וזמינים וכן אישור מחברות האשראי שאיתם תרצו לעבוד. לא תמיד כדאי לעשות את הדרך בעצמכם והעלויות הגדולות לא מצדיקות את התמורה. ולכן רוב החברות הפועלות באינטרנט עובדות עם חברות המספקות שירותי סליקה.

שירותי סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט

יש שני סוגים של חברות הנותנות שירותי סליקה באינטרנט:

  • מתווכי סליקה – אלה חברות הפועלות מול חברות האשראי כספק. הן מבצעות את סליקת כרטיסי האשראי של הגולשים, מזכות את החשבון שלהן ורק לאחר מכן מעבירות את הכסף לחשבון בעל העסק ששכר את השירות שלהן. שירות זה לוקה בכמה חסרונות שהבולט בינהם הוא יציאה מהאתר שבו מתבצעת הרכישה לאתר של חברת הסליקה וכספי העסק מנוהלים על ידי גוף שלישי (חברת הסליקה). לדוגמא: חברת טרנזילה.
  • שערי סליקה (Gateway) –  זוהי שיטת סליקה המבוצעת על ידי מנוע סליקה הנמצא על שרת הממוקם בתחומי הספקית המאפשר ממשק מאובטח וישיר לחברות האשראי השונות. בישראל מתבצעת רוב סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט בשיטה זו. יתרונותיה של השיטה הם שהלקוח תמיד נשאר באתר שבו בוא מבצע את הרכישה, הסליקה מתבצעת ישירות מול חברת האשראי והכסף עובר ישירות לחשבון הבנק של בעל העסק.

אם אתם בעלי עסק המעוניינים לעבוד גם דרך האינטרנט עליכם להבין את שתי השיטות הללו על יתרונותיהן וחסרונותיהן. כלל ברזל הוא בדיקת רמת האבטחה של הנתונים בשרתי הספקיות השונות לשירותי סליקת כרטיסי אשראי באינטרנט.

(1) תגובות

במתווכי סליקה יש עוד בעיה כואבת, לא מעט פעמים הלקוח לא מבין את פשר החיוב בפירוט האשראי שלו ומכחיש את העסקה.

ניתן להגיב כאן