אחסון אתרים קוד פתוח

מאת אחסון אתרים | נושאים אחסון אתרים | בתאריך 26-08-2009

אחסון אתרים המבוסס על מערכות קוד פתוח איננו שירות עתיק יומין. למד על ההבדלים שבין המערכות ואילו מערכת מותאמת לשירותי אחסון אתרים. במאמר נדבר על המערכות קוד פתוח – ג'ומלה, וורדפרס ודרופל.

אחסון אתרים ג'ומלה

ג'ומלה זו מערכת ניהול תוכן ומחוללת אתרים המיועדת לאינטרנט. ג'ומלה הינה מערכת קוד פתוח המבוססת על שפת PHP ובסיס נתונים MySQL. כמו כל מערכות ניהול התוכן, ג'ומלה מורכבת מצד מנהל ומצד הגולש באתר. משום שמערכת ג'ומלה כל כך נוחה וויזואלית למשתמש, כל אדם יכול לבנות אתר באמצעותה מבלי לדעת HTML או שפה וובית אחרת.

ביחס למספר התושבים, לישראל קהילת ג'ומלה מהגדולות בעולם. הקהילה ממשיכה לפתח את המערכת בעברית, לעצב ולגייר תבניות, ולתרגם תוספים מתקדמים שמשפרים את מהירות וחזות האתר.

אינטרויז'ן מקבוצת אינטרספייס פיתחה חבילת אחסון אתרים ג'ומלה, תצורת איחסון המתאימה במיוחד לאלו המעוניינים להקים אתר המבוסס על מערכת ג'ומלה. בעת סיום הזמנת החבילה מערכת ג'ומלה מותקנת באופן אוטומטי.

אחסון אתרים דרופל

מערכת דרופל פותחה במקור בשנת 2000 על ידי מתכנת בלגי בשם Dries Buytaert. בשנת 2001 דרופל הפכה באופן רשמי כפרוייקט קוד פתוח
כמערכת ניהול תוכן קוד פתוח, דרופל היא כנראה מערכת ניהול התוכן היעילה והידידותית ביותר למפתחים. בעוד שמערכת ג'ומלה מציעה פלטפורמה ויזואלית וידידותית יותר למשתמש, הרי שמערכת דרופל משאיר את ג'ומלה מעט מאחור בפן הטכנולוגי שלה.

מבין כל היתרונות הגלומים במערכת דרופל, היתרון הבולט שביניהם הוא שדרופל היא אפילו קצת יותר ממערכת ניהול תוכן, אלא למעשה תשתית המאפשרת בנייה של מגוון פתרונות ויישומי אינטרנט כמו פורטלים, אתרי תוכן גדולים, אתרים קהילתיים, מנועי חיפוש, ועוד.

אינטרויז'ן מקבוצת אינטרספייס, ביחד עם חברת לינוויט הקימה מערכת שרת דרופל הותאמה לתמוך בפלטפורמות קוד פתוח המותאמת לדרופל במיוחד. שרת דרופל מבוסס על שרת וירטואלי לינוקס. השימוש בשרת וירטואלי (או VPS) מאפשר הקצאת משאבים מתאימים, קבלת IP יעודי ויכולות גישה כמעט לכל קבצי מערכת ההפעלה המאפשרים גמישות ושידרוג. על גבי הפלטפורמה הזו הותקנה מערכת דרופל בעברית עם בדיקות אבטחה מקיפות לעמידה בתקן PCI של חברות האשראי ויזה ומסטרכרט העולמיות.

אחסון אתרים וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול בלוגים הנפוצה והמוכרת ביותר בעולם, והשימושית ביותר בישראל.
עד לשנת 2003, השנה בה יצאה לאוויר מערכת וורדפרס, בלוגרים רבים השתמשו בפלטפורמות ניהול בלוגים מטעם גורם אחר כמו Blogger או LiveJournal. פלטפורמות ניהול בלוגים שכאלו היו פופלריות מאוד, אך מגבלות השימוש שבהן הרגו אותן לאט והפכו את וורדפרס למערכת השימושית ביותר.

בעוד שפלטפורמות ניהול בלוגים כדוגמת Blogger מוגבלת למשתמשיה מבחינת קוד, עיצוב ופיתוח, וורדפרס המבוססת על קוד פתוח שקופה לחלוטין למשתמש בה.

אינטרויז'ן מקבוצת אינטרספייס הרכיבה חבילת אחסון אתרים קוד פתוח המיועדת למשתמשי וורדפרס במיוחד. השרתים עליהם בנויה החבילה הינם שרתים מבוססי לינוקס עם האפליקציות האופטימליות ביותר. מיד בתום הזמנת החבילה מערכת וורדפרס מותקנת באופן אוטומטי ומוכנה לשימוש.

להלן אופי החיפושים של שלושת המערכות הנ"ל בישראל:

1515

(1) תגובות

[…] אחסון אתרים SEO, הובילה את קהילת הקוד הפתוח עם שירותי אחסון לאתרים המבוססים על קוד פתוח, גיבשה טכנולוגיות הסובבים מגוון שירותים כגון שידורי […]

ניתן להגיב כאן